ekibimiz

Dr. Hüseyin Çırpan

huseyincirpan

Birey, ekip ve kurumların, etkili ve verimli olmasına yönelik gelişim çalışmaları yapan, deneyimli ve ICF onaylı (CPCC) bir liderlik koçu ve OD Danışmanıyım. Tüm insanların potansiyel olarak bir hazine olduğuna inanırım. Bu nedenle çalışmalarımın odak noktasını liderlerin ve ekiplerin potansiyelini açığa çıkarmak oluşturur.

Koçluk ve danışmanlık yaklaşımında, bütünsel (integral) yaklaşımı benimserim. İnsan gelişimiyle ilgilenmem özü itibariyle kendimde olanı keşfetme arzusundan ortaya çıkmıştır. Bu açıdan ben işimi “hayat yolum” olarak görüyorum.  Çalıştığım kişi ve/veya kurumlarla, bir anlamda keşif yolculuğuna çıkıyoruz. Bu süreçte farkındalıkların oluşması, içgörülerin kazanılması, yeni fırsatların keşfedilmesi ve bunların hayata taşınılması konuları üzerinde çalışıyoruz.

Kendimde olanı açığa çıkarma çalışmaları sürecinde sertifikalı koçluk programlarına katıldım (başlıcaları; The Co-active Coaching Program, Eurasian Gestalt Coaching Program, Inspired Leadership Program, The Organizations and Relationship Systems Coaching, Immunity to Change ve Jungain Coaching School) ve  çeşitli ölçüm araçlarının (MBTI, The Team Diagnostic Tools, The Cultural Transformational Tools ve Leadership Circle Profile) yetkili kullanıcısı oldum.

1965 Ankara doğumluyum. Lisans öğrenimini Hacettepe Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünde yaptım, 1990 – 1993 yılları arasında Exeter University (Devon, İngiltere) – M.Phil. in Finance derecesini ve 1994 -1999 yılları arasında İstanbul Üniversitesi – Örgüt Geliştirme alanında Doktora derecesini aldım.

Profesyonel olarak finans uzmanlığı, araştırma görevlisi ve insan kaynakları yöneticiliği deneyimlerinden sonra Nisan 2003 tarihinde Eflatun Eğitim ve Danışmanlık şirketini kurdum. 2015 yılından beridir İstanbul Medipol Üniversitesinde öğretim üyesi olarak “Kompleks Sistemler ve Liderlik”, “Örgütsel Davranış” ve “Davranış Bilimleri” dersleri veriyorum.

Danışmanlık çalışmaları kapsamında “Örgütsel Gelişim”, “İnsan Kaynakları” ve “Kültürel Dönüşüm” alanlarına odaklanarak bugüne dek özel sektör ağırlık olmak üzere, kamu ve sivil toplum örgütlerinin de içinde yer aldığı geniş bir yelpazede danışmanlık projeleri yönettim.

Bu çalışmalar devam ederken, bugüne kadar yaklaşık 2500 yöneticinin katıldığı “Bütünsel Liderlik Programı”nın geliştirilmesine öncülük ettim ve sunumlarda liderlik yapmaya devam ediyorum. (www.butunselliderlik.com)

En güzel öğrenme, anlatmak ve yazmaktır düsturundan hareketle ilgilendiğim konularla ilgili bazı yayınlar yaptım.

Aykut Şen

Danışman – Eğitmen

aykut-sen

1982 yılında İstanbul’da doğan Şen, 2000 yılında Kabataş Erkek Lisesinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesindeki lisans öğrenimini 2004 yılında fakülte birincilik derecesi ile tamamladı. Ardından, İstanbul Üniversitesi Örgütsel Davranış Kürsüsünde yüksek lisans programına kabul edilen Şen, “Yetkinlik Analizi” üzerine hazırlamış olduğu tezi ile 2007 yılında yüksek lisans derecesini almaya hak kazandı. Şen halen İstanbul Medipol Üniversitesi Yönetim ve Strateji anabilim dalındaki doktora programını “Liderlik” alanındaki tez çalışması ile sürdürmektedir.

Şen, akademik eğitiminin yanı sıra koçluk alanında “International Coaching Federation – ICF” tarafından akredite, ORSC (Organization and Relationship Systems Coaching) Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçluğu ile eğitim programları liderliği alanında “Improvisation and Co-Facilitation” eğitimlerini tamamlamıştır. 

Profesyonel kariyerine danışmanlık sektöründe 2003 yılında “Proje Asistanı” olarak adım atan Şen, halen “Danışmanı ve Eğitmen” unvanı ile danışmanlık ve eğitim çalışmalarına devam etmektedir. Danışmanlık çalışmaları kapsamında “Örgütsel Gelişim”, “Re-Organizasyon”, “İnsan Kaynakları” ve “Kurumsallaşma” alanlarına odaklanan Şen, bugüne dek özel sektör ağırlık olmak üzere, kamu ve sivil toplum örgütlerinin de içinde yer aldığı çok sayıda danışmanlık projesinde görev almıştır.

 Eğitim çalışmaları kapsamında yönetim ve liderlik becerilerini geliştirmeye yönelik programlar tasarlayan ve sunan Şen, ayrıca 2009 yılından beri uygulanan ve 3000’i aşkın yöneticiye ulaşmış bulunan “Bütünsel Liderlik Programının” tasarım ekibinde ve eğitmen kadrosunda yer almaktadır.

Şen ayrıca İstanbul Medipol Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi bünyesinde kısmi zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Evli ve iki çocuk sahibi olan şen, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

Yücel Kosal (PCC)

yücel-kosal

Şirket yöneticilerine, profesyonel yönetici ve ekip Koçluğu ile Liderlik ve Koçluk eğitim hizmetleri sunmaktayım. Koçluk ve danışmanlık alanlarına karşı olan ilgim gerek profesyonel, gerek şahsi yaşantım içerisinde kişisel gelişim ve “kendini bulma” yolculuğumun kaçınılmaz bir sonucudur.

Kişisel koçluk yaklaşımım temel olarak koç/koçluk hizmeti alan kişi arasındaki ilişkinin koçluk süreci ile ilgili olarak her türlü önyargıdan arındırılması gerekliliğine dayanmaktadır. Koçluk hizmeti verdiğim kişi ile nihai ve ortak amacımızın kendisinin her alanda “daha iyi” bir kişisel ve profesyonel yaşamın keyfini sürülebildiği bir noktaya erişebilmek olduğuna inanmaktayım. Dolayısı ile koçluk, danışmanlık hizmeti alan bireyin mümkün olabilen en yüksek seviyede sürece katılımının, paylaşımının ve koç ile etkileşiminin uzun vadede kalıcı ve sürdürülebilir sonuçlar elde edebilmek için mutlak olarak gerekli olduğuna inanmaktayım.
Özetle eğer bir “Yücel Kosal Deneyimi” söz konusu olacak ise bu deneyim kişinin kendisi ile çok samimi “Ayna ayna söyle bana…” tarzı bir iletişim içerisinde olmasını sağlayacaktır ki bu tarz bir iletişim çoğumuz için henüz keşfedilmemiş alanlardır.
Tanıyanlar beni; dışadönük, büyük bir doğa ve her alanında daha da büyük bir kişisel gelişim aşığı bir birey olarak tanımlamaktadırlar. Ben ise kendimi kısaca mutlu bir evliliği, harika 2 çocuğu olan ve son yıllar içerisinde edindiği koçluk deneyimleri sayesinde yaşamının rönesans dönemini yaşamakta olan bir birey olarak tanımlıyorum.
Profesyonel Özgeçmiş :
•    En son profesyonel deneyimlerim 2001 | 2008 yılları içerisinde sırası ile uluslararası alanda faaliyet gösteren bir seyahat firmasının Türkiye ofisinde Development Manager ve son olarak Regional Manager/Türkiye sorumluluklarını içermektedir.
•    Yukarıda paylaştıklarımdan önce ise 1998 | 2001 yılları arasında büyük çaplı yerel bir seyahat firmasının hissedarı ve yöneticiliği sorumluluklarını yerine getirmekte idim. Bu yıllar içerisinde İspanyol bir firma ile yapmış olduğumuz ortaklık doğrultusunda yerel firmamızın bu yabancı ortak ile olan entegrasyon süreçlerinin büyük bir çoğunluğunun yürütülmesinde aktif rol aldım.
•    En erken profesyonel deneyimlerim ise yine turizm alanında 1986 | 1998 yılları arasında kıdemli operasyon yetkilisi, şube ve bölge müdürlükleri ve son olarak ise genel müdür yardımcılığı sorumluluklarını içermekte idi.
•    Yukarıda paylaşmış olduğum hemen hemen tüm sorumluluklar yoğun satış ve pazarlama odaklı ve organizasyonel çalışmaları içermektedir.
•    1985 Yılında İzmir 9 Eylül Üniversitesinden İşletme fakültesinden mezun oldum.
Tamamladığım Eğitimler :
•    2007 CTI UK [Coaching Training Institute] Co-Active Koçluk Eğitimi
•    2007-2008 CTI Sertifikasyon Programı (Cpcc +Acc)
•    2007-2008 CTI Barcelona Co-Active Liderlik Programı
•    2007 Leadersip Circle UK Liderlik Sertifikasyon Programı
•    2008 Eric Kohner “Act Of Leadership” Liderlik Programı
•    2008 CRR OSLO [Center For Right Relationship] Organizasyon ve ilişki sistemleri koçluğu programı.
•    2008 HorseDream Almanya .Atlarla Liderlik Eğitimcinin Eğitimi programı
•    2009 Adler Koçluk okulu Posif değişim-Koç gibi lider Eğitimcinin eğitimi programı.
•    2009 Adler koçluk okulu, Koçluk eğitimi.
•    2009-2010 CRR [Center For Right Relationship] İlişki ve Takım koçluğu Sertifikasyon Programı (Orscc)
2019 © Telif Hakkı - Eflatun